Tomēr! Ir! 1. nedēļa.

04[M][0@0][0]

Ir! Tomēr ir iemītnieki – Melno mušķērāju pāris :)

mušķērājs-mamma

 

 

 

Melno mušķērāju mamma.

 

 

mušķērājs tētis

 

 

Melno mušķērāju tētis.

 

 

 

Kad jau biju atmetis visas cerības un tiešraides nodrošināšanu pārcēlis no “vajadzības uztaisīt tagad” un “kaut kad vēlāk”. Galvenais, lai tik uz nākošo pavasari būtu, tad vakar vakarā viss pagriezās pilnīgi otrādāk! Pieslēdzos kamerai, lai vēlreiz pārliecinātos, ka tiešām būrītī neviens nav iemitinājies un ko es tur redzu? Izskatās, ka kāds ir sācis veidot ligzdu!

Nu, ko. Izveidoju ātru tehnisko risinājumu, lai kamera pēc kustības uzņem nevis fotografijas, bet ieraksta video un augšupielādē tos uz ftp servera. Gatavs! Zemāk ir redzams vairāku īsu video ierakstu apvienojums vienā mazā divu minūšu video filmiņā.

Video gan ir tādā kā nelielā paātrinājumā, to nākotnē centīšos izlabot. Tas rodas no tā, ka, lai optimizētu video straumi un tas mazāk iesprūstu, jo internets pie būrīša nav pilsētas ātrumā, tas tiek straumēts ar 17 kadriem sekundē, rezultātā, to ierakstot parastā avi formātā iztrūkst 8 kadri (25 kadri sekundē ir parastais PAL standarts) un no tā arī rodas tāds kā paātrināts video.

Kāpēc bilde melnbalta?

Kamera nodrošina arī krāsainu bildi, bet melnie mušķērāji ir agri putni, rosās, kamēr cilvēki vēl guļ un būrītī vēl ir tumšs, tādēļ kamera darbojas nakts režīmā ar infrasarkano apgaismojumu. Nakts režīmā attēls ir melnbalts.

Piezīmes par putniņiem..

Grūti pateikt, kad tieši būrītis kļuva apdzīvots, jo godīgi, šai idejai jau biju atmetis ar roku. Tādēļ īsti vairs reguāli nesekoju būrītī notiekošajam līdzi. No iepriekšējās pārbaudes reizes ir pagājusi mazliet vairāk kā nedēļa, tādēļ kā aptuveno atskaites punktu nospraužu 7. maiju (ievākšanās būrītī).
Šobrīd ir pagājis mazliet vairāk par nedēļu un būrītī ir izveidota pamatīga ligzda.
Aktīvais darba laiks ir agri no rītiem, kad būrītī tiek fiksēta kustība, tas ir no 5 rītā līdz kādiem deviņiem.
Pa dienu būrītī ir klusums. Laikam siro kaut kur apkārtnē :) Un arī naktī būrītī valda klusums.
Interesanti izskatās kā lilgzda tiek veidota – atnes pa zariņam, zālītes gabaliņam, noliek, pieloka un tad izspaida vietu, kur atrasties bedrītei.