Par būrīša ideju..

Ideja par ielūkošanos putnu būrīša iekšienē ar kameras palīdzību radās jau krietni sen. Pat neatceros… Šķiet tas varētu būt pirms gadiem trijiem vai pat četriem. Varbūt pat vairāk, taču tuvināšanās realizācijai sākās vien pirms dieviem gadiem tādā patīkamā pasākumā kā putnu dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Tiem, kas nezina, varu pastāstīt, ka putnu dienas ir tāds varen labs pavasara pasākums, kur ieteicams līdzi ņemt āmuru, pārējais viss ir pieejams uz vietas un gandrīz katrs gribētājs var uztaisīt putnu būrīti un ņemt līdzi (kad biju šajā pasākumā, tad gaisā virmoja tāda informācija, ka uz ģimeni drīkst ņemt tikai vienu būrīti, bet varbūt oficiāli tas tā nav ;)). Jā, uztaisīto būrīti drīkst ņemt līdzi un uzstādīt, kur sirds kāro.

Tad nu pirms diviem gadiem šādā pasākumā tiku pie maza būrīša maziem putniņiem (zīlītēm).

Tajā gadā būrīti neuzliku, jo joprojām bija ideja par kameras iemontēšanu tajā, kas kavēja visu padarīšanu, jo bija vēl kaut kur jādabū kamera, kura varētu ietilpt mazajā būrītī un spētu parādīt iekšienē notiekošo samērā smuki un vēl idejas auga klāt un klāt par, piemēram, tiešo ēteru internetā. Vajadzēja izdomāt arī risinājumu ar internetu, jo būrītis netika uzstādīts pilsētā, kur internets ir ikdienas ērtība. Tā arī nokavēju un manā būrītī neviens neiligzdojās.

Ieligzdojās nākošajā gadā. Kamera joprojām nebija. Bet vismaz bija skaidrs, ka būrīša izvēlētā vieta ir pietiekami laba, lai tur kāds vispār ieligzdotos. Tad arī apņēmos, ka līdz nākošajam pavasarim šis ir jāatrisina un beidzot jārealizē sen radītā ideja.

Paldies par tehnisko risinājumu atbalstu ADATI datorsistēmām un VNS.lv videonovērošanas sistēmu veikalam.

Tad nu tehniskais risinājums:

Pats būrītis.

Paša rokām meistarotais. Materiāli gūti no zooloģiskā dārza putnu          dienām..

Konstrukcija pavisam vienkārša.
Šeit var paskatīties video kā tas notiek.

 

 

Ne mazāk, par pašu būrīti, svarīga detaļa visā pasākumā ir kamera.

Novērošanas veikšanai tiek izmantota
DAHUA IP kamera 2MP “IPC-HFW2200S”, kas nodrošina FullHD attēla kvalitāti, taču ņemot vērā būrīša atrašanās vietā pieejamos interneta resursus nākas tomēr samierināties ar HD attēlu pie 15 kadriem sekundē.

 

 

 

Internets..

Ļoti svarīga nozīme šajā projektā ir arī internetam. Būrīša uzstādīšanas brīdī tā atrašanās vietā vienīgais, kas spēja nodrošināt daudz maz stabilu internetu bija LMT ar savu 4G, tad nu pie tā arī palikām.
Tiešraide tiek nodrošināta ar LMT +, lai kamerai varētu pieslēgties no interneta papildu tiek izmantots tāds serviss kā GPRS+ (dinamiskā IP adrese). Dahua kamerai pilnīgi pietiek ar dinamisko IP adresi, jo komplektā nā bezmaksas dahuaDDNS serviss.

YOUTUBE-LIVETiešraide.

Galvenā loma tiešraides nodrošināšanai ir Youtube, jo mobilā interneta un kameras resursi ir ierobežoti. Kas zim, cik vienlaicīgu lietotāju piesaistīs zīlītes ;)Tehniskā risinājuma palīdzība nāk no ADATI, jo, lai caur YouTube palaistu tiešraidi, ir nepieciešams no kameras iegūto video straumi speciāli sagatavot un nosūtīt uz YouTube serveriem. Taču ieguvums ir tāds, ka, ja, piemēram, vienlaicīgi būrītī gribēs ieskatīties miljons cilvēku, tad visa slodze balstīsies uz YouTube nevis uz vienu nabaga kameru ar mobilā interneta pieslēgumu.

 

 

Nu, tad lai turās!

Ja ir kādas idejas vai nepieciešamība pēc padoma (savam būrītim), rakstiet uz buritis@buritis, padalīsos, cik varēšu.